Loopback Sweatshirt Azure Blue

2 000,-
Størrelse

Loopback Sweatshirt Azure Blue fra Sunspel er en moderne tolkning av den klassiske collegegenseren. Genseren er laget av et høykvalitets bomullsstoff i loopback-veving. Plagget har en normal passform, med detaljer som V-søm i hals, og ribbestrikkede mansjetter

  • Collegegenser
  • Loopback-veving
  • V-søm og ribbestrikkede mansjetter

Farge: lyseblå

100% bomull

Normal i størrelsen, modellen er 185 cm og har på seg størrelse large.

Sunspel har en lang historie innen tekstil- og klesproduksjon. Sunspel ble etablert av Thomas Arthur Hill på midten av 1800-tallet. I tillegg til å være en stor industrimann var han også en stoffinnovatør. Hans visjon om å lage enkle, hverdagslige klær av vakre stoffer fortsetter å være Sunspel sin filosofi den dag i dag.  

T-skjortene deres den gangen var noen av de første t-skjortene som noen gang ble laget. Én av Sunspels klassikere er Riviera Polo som Sunspel utviklet for James Bond i Casino Royale (2006). Er du på utkikk etter den perfekte poloskjorten er Sunspel merket for deg!