Madison Ripstop Jacket Dark Beech
Madison Ripstop Jacket Dark Beech fra Carhartt WIP er laget av mellomtung bomulls-ripstop, med linning av poplin og taft. Jakken er også plaggfarget for en mykere følelse og et mer interessant fargespill. Elastikk i nederkant og mansjetter gir en lett rynket effekt. Jakken har skråstilte stikklommer foran, og designet fullføres av en brodert «C»-logo.
- Elastiske mansjetter og nederkant
- Glidelåslukking
- Linning i kroppen av poplin
- Linning i ermene av taft
- Stikklommer
- Fløyelskrage
- Uten vattering
Farge: brun
Overmateriale: 100% bomull
Linning i kropp: 100% bomull
Linning i ermer: 100% polyester
Romslig i størrelsen, boxy passform. Modellen er 190 cm og har på seg str. medium.
Carhartt WIP ble grunnlagt i 1889 i Detroit og var i begynnelsen en leverandør av høykvalitets arbeidsklær. Med fokus på slitesterke materialer og funksjonelle plagg ble de fort en storhit hos arbeiderklassen i Detroit. I 1994 ble Carhartt WIP grunnlagt som en distribusjonskanal for Carhartt i Europa. Med en kombinasjon av tidløse klassikere, den velkjente kvaliteten og nyskapende ideer, ble Carhartt WIP raskt en favoritt både blant Heritage-entusiaster og i det voksende streetwear-miljøet i Europa. Med stadig økende fokus på både kvalitet, passform og trender er Carhartt WIP i dag et merke svært mange har et forhold til, og som passer godt inn i den "street-style" stilen vi ønsker å kommunisere på Retro.
Carhartt WIP hos Retro
Hos Retro finner du et bredt utvalg av Carhartt jakker og Carhartt bukser til herre. Sortimentet inkluderer både ikoniske klassikere og nyere modeller i ulike farger og materialer, som gjør det enkelt å bygge en garderobe som passer din stil. Carhartt WIP tilbyr plagg som kombinerer holdbarhet og detaljfokus, og hos Retro får du tilgang til det mest populære fra merket i et samlet utvalg.