Cornaro x Retro 40 Beige Mix

5 200,-
Størrelse

I år markerer vi en stor milepæl – Retro fyller 40 år! For å feire fire tiår med lidenskap for stil og kvalitet, har vi gått sammen med noen av våre leverandører for å skape noe helt unikt. I samarbeid med Diemme har vi utviklet en eksklusiv jubileumsutgave av den ikoniske Cornaro-modellen, i en farge du kun finner hos oss.

Diemme Cornaro x Retro 40 Beige mix kraftig skinnsko for bruk på høst og vår. Cornaro er inspirert av tradisjonelle hiking boots, med lav ankel, grov såle og merkets kjente lisser og metallkroker. Alle skoene er håndlaget i Diemme sin egen fabrikk, og har et voksbehandlet semsket skinn med en lett, men solid såle, kan den takle hard bruk i naturen, men også skapt for den urbane eventyreren.

  • Kraftig skinnsko inspirert av klassiske hiking boots
  • Semsket skinn og grov gummisåle
  • Til bruk både i byen og i naturen
  • Følger med 2 par lisser i beige og blå

Farge: Beige med grønn hæl og marineblå tå.

Semsket skinn, glatt skinn og gummisåle. 

Normal i størrelsen. 

Sko fra Diemme Footwear er langt i fra et sjeldent syn på gatemotefotografier eller gatehjørner rundt omkring i verden. Italienske Diemme designer noe så sjeldent som sko inspirert av fjellsko, men som er tilpasset bruk i storbyen. Hos Retro finner du både sneakers, vintersko og slip-on sneakers fra det populære merket. Diemme ønsker å inspirere forbrukere til å kjøpe færre artikler av høyere kvalitet som varer lenge og er produsert på bærekraftig vis. Med røtter i Italia er de kjent for sitt håndverk og luksuriøse design. Diemme kombinerer tradisjonelle produksjonsteknikker med moderne estestikk, noe som resulterer i unike og tidløse sko som fullfører stilen din, hver gang. 

Marostica Low - en storfavoritt

Hos Retro har vi tidligere hatt samarbeid med Diemme, så dette er et merke vi er glad i! Marostica Low er en storfavoritt hos mange, og er en modell vi tar inn år etter år i alle våre retrobutikker! Diemme leverer nye farger og design hver sesong, så her kan du virkelig velge og vrake ut i fra hva som passer deg og din stil best. Sneakers fra Diemme kommer også til dame, her med platform-såle. Marostica Low er Diemme sin aller første sneakermodell, og er en favoritt for sitt design, praktiske funksjoner, og for sitt komfortable grep rundt føttene.