Lacet Montagne Bicolore 150cm
Lacet Montagne Bicolore er et tilbehør til dine Paraboots. Ideell for merkets Avoriaz-modell, eller andre modeller med høyt skaft. Lissene er flettet i Frankrike, og laget i 100 % bomull, som oppfyller europeiske standarder og REACH-forskrifter.
- Skolisser for dine Paraboots
- Maskinvaskbar ved 30 °C
- Lengde 150 cm
Farge: beige og brun
100% bomull
150 cm lang
Paraboot sin historie starter i Frankrike på slutten av 1800-tallet da bondesønnen Rémy Alexis Richard arbeidet på et skoverksted. Richard tok sjansen, dro til Paris for å selge inn sine egentegnede sko. Store kunder i Paris kjøper idéen og han starter en forretning. Da han på reise til USA, oppdaget gummistøvler, tok han med seg idéen hjem og utviklet skinnstøvler med gummisåler. Dette var starten for Paraboot, og navnet ble registrert i 1927.
Paraboot er i dag blitt drevet av fire familiegenerasjoner med sterke verdier. Paraboot legger stor vekt på valget av det fineste skinnet til overdel, fôr, innleggsåle og yttersåle. Gummisålene blir fremdeles produsert med de samme blandingene og prosessene som originalen. Kjærligheten for kvalitetsprodukter er tydelig, Paraboot forblir trofaste mot tradisjonelle håndsydde teknikker. Deres produkter understreker Paraboots stolthet av sine edle materialer, detaljer som utgjør forskjellen og respekt for foten.