Finn ditt festantrekk hos Retro!
Det å finne det rette festantrekket handler om å balansere stil, komfort og personlighet – noe vi hos Retro har spesialisert oss på i snart 40 år. Her har vi laget en samling av våre festfavoritter, med alt fra stilige dressjakker og moderne skjorter og bukser til luksuriøse sko og elegant tilbehør – perfekt til formelle anledninger, enten det er julebordet eller romsjulsfesten. Utforsk merker som Oscar Jacobson, Stenströms, Tiger of Sweden, Onesto og Lardini, og gjør deg klar til å stråle!
Noen utvalgte dresser i nettbutikken
Din stil, ditt uttrykk
Vi har alt fra tradisjonelle dresser med klassisk passform til trendy og mer avslappede alternativer. En mørk dress i blått eller koksgrått gir fleksibilitet – stilrent til julebord, men også lett å style opp til hvilken som helst fest. Ønsker du en frekk vri, kan en dress med pinstripes gi en look som skiller seg ut. Oppdag vårt utvalg av festantrekk og gjør deg klar til å bli festens midtpunkt!
Gode råd til styling av festantrekk
- Velg en skjorte som komplementerer dressen, og vurder detaljer som mansjettknapper, lommetørkle og slips nøye for en polert finish.
- Våre klassiske og moderne dressbukser kommer i ulike passformer og kan legges opp for å passe dine preferanser.
- Ikke glem skoene! Vi har et bredt utvalg av dressko som hever antrekket – vi anbefaler svarte lakksko for den ekstra elegante looken.
Skoene til dressen